Jak znaleźć dobrą agencję pracy dla Opiekunek? Poznaj 5 zasad

W gąszczu ofert pracy dla Opiekunek i Opiekunów osób starszych w Niemczech, czasem trudno znaleźć pracę w profesjonalnej i uczciwej agencji pracy. Poznaj pięć zasad, jakimi warto kierować się przy wyborze agencji pracy dla siebie. Dzięki nim zapewnisz sobie bezpieczeństwo i pewne zarobki.

  1. Dobrze sprawdź firmę – przede wszystkim wejdź na stronę internetową, na której powinny znaleźć się wszystkie niezbędne informacje: adres stacjonarny firmy, dane kontaktowe (koniecznie numer telefonu) oraz aktualne oferty pracy. Warto zadzwonić i sprawdzić, czy telefon odbierają profesjonaliści, znający się na pracy opiekuna osób starszych w Niemczech.
  2. Szukaj rekomendacji i poleceń – najlepiej popytać koleżanki i kolegów o ich doświadczenia oraz znane agencje pracy. Dużo ciekawych informacji można również znaleźć na forach w Internecie oraz w specjalnych grupach Opiekunów na Facebooku.
  3. Oferta pracy zawiera dużo szczegółów – dobra agencja pracy przekazuje możliwie dużo informacji o przyszłym miejscu pracy, zasadach współpracy i warunkach. Dokładnie zapoznaj się z ofertą pracy i sprawdź, czy są tam zapiski o wynagrodzeniu, rodzaju umowy, ubezpieczeniu, odprowadzanych składkach ZUS oraz informacje i podopiecznym: stan zdrowia, wiek, waga i warunki mieszkania. Brak tych danych powinien wzbudzić Twoją czujność.
  4. Pomoc koordynatorów – tylko dobre agencje pracy zapewniają całodobowe wsparcie swoich Opiekunek i Opiekunów poprzez numer alarmowy i obsługę w języku polskim. Koordynatorzy pomagają załatwić wszystkie formalności związane z wyjazdem do pracy w Niemczech, w tym finansują dojazd do pracy. 
  5. Pierwszy kontakt – profesjonalna rozmowa z pracownikami agencji rozwiewa wszelkie wątpliwości, a dobry pierwszy kontakt, jasny przekaz, uczciwe zasady współpracy oraz partnerskie podejście są absolutną podstawą.

Pamiętaj również, że należy podpisać umowę przed wyjazdem do pracy w Niemczech. Umowa powinna być sporządzona w języku polskim, a wszystkie zawarte w niej zapisy zrozumiałe i jednoznaczne. Nie płać również za znalezienie pracy – żadna dobra agencja pracy nie wymaga płatności za tego rodzaju usługi od Opiekunek i Opiekunów.